Dodany: 2012-10-16 10:46:56

 

Czym jest DTPTerminy przychodzące do nas z języków obcych zazwyczaj stanowią skróty o jakimś znaczeniu. Jednym z takich skrótów znanym w środowisku drukarnia cyfrowa jest DTP, skrót pochodzi z języka angielskiego i oznacza w wolnym tłumaczeniu publikowanie zza biurka.

 

Polega to na przygotowywaniu dokumentów do drukowania, obecnie pojęcie to zostało rozszerzone na druk cyfrowy. Stało się to za przyczyną między innymi rozwoju technologii i szerszego zastosowania informatycznych zdobyczy wyznaje szef drukarnia cyfrowa.

 

Dtp w przypadku druku cyfrowego oznacza przygotowywanie druku cyfrowego do drukowania, wyznaje szef drukarnia cyfrowa. Jest to czynność wykonywana w pełni elektronicznie, druk w postaci wirtualnej poddawany jest obróbce i dopiero po jej zakończeniu można przejść do drukowania gotowego już materiału. Edycja i modyfikacja druku cyfrowego pozwoliła na szerokie zastosowanie programów komputerowych w jego edycji a także na eliminację wielu najczęściej popełnianych błędów przy tworzeniu obrazów metodą cyfrową..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Czym jest DTP
Nick: