Dodany: 2012-10-16 09:59:11

 

Główne cechy metody druku cyfrowego – magnetografiaW elektrofonice istnieją dwie zasadnicze metody drukowania i stosowania druku cyfrowego. Są one wykorzystywane w drukarkach laserowych na skalę masową. W taki sprzęt zaopatruje się drukarnia cyfrowa, pozwala on na drukowanie dużej ilości materiałów o nawet bardzo wielkim formacie wybiegającym poza ogólne standardy przypadające na wymiary dla materiałów.

 

W drukarkach laserowych mamy mechanizm działania zwany magnetografią, wszystko opiera się na prostych zasadach fizyki wyjaśnia szef drukarnia cyfrowa. W drukarnia cyfrowa jest sporo drukarek tego typu, magnetografia polega na magnesowaniu cylindra i następnie przyciąga on toner tymi namagnesowanymi miejscami.

 

W tych miejscach odciska się obraz z druku cyfrowego i już można wszystko drukować, wystarczy nacisnąć przycisk, wyjaśnia szef drukarnia cyfrowa. Druk cyfrowy powstający tą metodą praktycznie nie różni się przynajmniej w widoczny sposób od standardów dla druku powstającego w drukarkach atramentowych, spełnia dokładnie te same wymogi wskazuje szef drukarnia cyfrowa.

 .

Nick: