Dodany: 2012-10-16 09:48:01

 

Główne cechy metody druku cyfrowego – elektrofotograficzne Druk cyfrowy jest wykonywany inaczej niż tradycyjne rodzaje druku, jego systematyka powstawania znacząco odbiega od sprawdzonego i standardowego schematu wyznaje szef drukarnia cyfrowa.

 

Mianowicie wszystko zachodzi w nieco innym sprzęcie niż tradycyjna drukarka, czyli w drukarkach laserowych. Są to drukarki bazujące na innym mechanizmie działania niż sprzęt dotychczas panujący w tej dziedzinie wskazuje pracownik drukarnia cyfrowa. Drukarki laserowe opierają się na elektrofotografice, w niej wyodrębnia się dwie zasadnicze metody czyli magnetografię i jonografię.

 

Jakby na to nie patrzeć elektrofotografika to nic innego jak zastosowanie prądu i zjawisk z nim związanych do powstawania obrazu. W drukarkach laserowych znajduje się cylinder, który za sprawą magnesowania lub elektryzowania przenosi informacje o wydruku na toner i tak powstaje jasny i prosty obraz. Wyjaśnił szef drukarnia cyfrowa, ta metoda jest nieco innowacyjna i dotąd nie była powszechnie znana, z czasem zaczęło to ulegać zmianie i tak wdrożony został druk cyfrowy..

Nick: