Dodany: 2012-10-16 09:44:39

 

Typy druku cyfrowego 2Druk cyfrowy nie jest produktem jednolitym. Nie ma jednego najważniejszego rodzaju tego druku, istnieje wiele rodzajów, każdy z nich wynika z odmiennego podziału rodzajów druku cyfrowego.

 

Przyjąć można naprawdę wiele sposobów podziału, to wręcz konieczność przy tak różnorodnym tworze jakim jest właśnie druk cyfrowy wskazuje na problem szef drukarnia cyfrowa. Jednym z bardziej zasadniczych podziałów druku cyfrowego jest przebiegający według metody powstawania obrazu na papierze wyznaje pracownik drukarnia cyfrowa. A wygląda on następująco: barwnikowy, uv, pigmentowy. Każdy z nich ma inną historię tworzenia obrazu do opowiedzenia i przedstawienia, to niebywały plus a ponadto jest to wielka korzyść jaką można odnieść ze stosowania takich odmian druku.

 

Druk barwnikowy wykorzystuje mieszanie się kolorów w celu powstawania bardziej skomplikowanych odcieni i barw złożonych. Druk pigmentowy opiera się na pigmencie jako tuszu, używanym do drukowania wyznaje pracownik drukarnia cyfrowa. Druk uv jest to metoda utwardzania tuszu za pomocą światła..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Typy druku cyfrowego 2
Nick: