Dodany: 2010-08-19 12:58:54

Praca - nieruchomościMasz trochę wolnej gotówki? Chciałbyś w coś zainwestować, ale nie wiesz w co? Najlepszym wyjściem z sytuacji będzie inwestycja w nieruchomości. Nasuwa się pytanie dlaczego akurat nieruchomości? Odpowiedź jest prosta.

 

Dzięki inwestycji w nieruchomości mamy praktycznie stu procentową pewność, że nie stracimy naszych ciężko zarobionych pieniędzy.  Istnieją różne rodzaje nieruchomości. Są one szczegółowo opisane i wyszczególnione w polskim prawie cywilnym. W Kodeksie Cywilnym występuje następujący podział nieruchomości: gruntowe, budynkowe, lokalowe. Każda nieruchomość posiada tak zwaną księgę wieczystą. Jest ona niejako zapisem historii danego gruntu czy lokalu. Kupują nieruchomość warto sprawdzić księgę wieczystą, gdyż jeśli dana nieruchomość posiada jakieś obciążenia, to właśnie w księdze wieczystej będą one wyszczególnione.

 

Ostatnio najpopularniejszą formą inwestycji, jest inwestycja w grunty rolne. Jeśli są to grunty o słabej jakościowo glebie w dość prosty sposób można przekształcić je w grunty budowlane i sprzedać z bardzo dużym zyskiem. Jeśli dodatkowo będziemy mieli farta i dany teren zostanie objęty miejscowym planem zagospodarowania, to cena za metr takiej działki wzrosnąć może kilkunasto lub kilkudziesięciokrotnie..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Praca - nieruchomości
Nick: