Dodany: 2010-08-19 12:29:49

PracaBy standard naszego życia utrzymywał się na wysokim poziomie niezbędna jest do tego dobra praca. Wielu osobom wydaje się, że zdobycie dobrze płatnej pracy to tylko i wyłącznie kwestia ukończenia studiów lub też kwestia posiadania tak zwanych mocnych pleców. Prawda jest jednak inna.

 

Obecnie wyższe wykształcenie zdobywa praktycznie każdy. Wiele szkół wyższych po prostu produkuje magistrów, licencjatów i inżynierów. Szkoły nie przygotowują swoich studentów do tego by ich praca była nie tylko odtwórcza ale i twórcza. Zbytni nacisk kładziony na teorię powoduje, że młodzi ludzie nie są w stanie kreatywnie i samodzielnie myśleć. Dla potencjalnego pracodawcy są oni skreśleni już na starcie.

 

Należy również obalić mit o mocnych plecach. Niewielu pracodawców decyduje się dziś zatrudnić osoby tylko i wyłącznie po znajomości. Jeśli ktoś szuka w ten sposób pracy pracodawca ma prawo przypuszczać, iż jest on osobą niedouczoną, niekompetentną i nie potrafiącą samodzielnie radzić sobie z problemami. Jak więc sprawić by trafiła nam się idealna praca? Taka która da nam satysfakcję i wysokie zarobki? Wystarczy racjonalny w racjonalny sposób połączyć czynnik takie jak wykształcenie, rekomendacje, kursy, szkolenia i rozwijanie cech osobistych takich jak charyzma czy punktualność a każda rozmowa kwalifikacyjna pójdzie nam jak z płatka.

Dodaj nowy komentarz do artykułu Praca
Nick: