Dodany: 2010-08-19 12:26:22

Biuro pracyList motywacyjny jest to list, który składa kandydat ubiegający o przyjęcie go na dane stanowisko pracy. Bardzo często list motywacyjny stanowi załącznik do innych dokumentów, które składane są jako prośba o na przykład awans na wyższe stanowisko lub tez prośba o podwyższenie pensji.

 

Pomocą w napisaniu takiego listu mogą być biura pracy. W zasadzie list motywacyjny jest listem tylko z nazwy, gdyż niewiele ma wspólnego z tradycyjnymi listami pisanymi do rodziny lub też znajomych. Inną nazwą, która stosowana jest zamiennie z nazwą list motywacyjny, jest list intencyjny. W zasadzie druga nazwa bardziej oddaje charakter tego pisma. W liście motywacyjnym (lub też w intencyjnym) kandydat zwraca się do osób na wyższych szczeblach o jakieś konkretne działania. Swoją prośbę popiera argumentami, które mają umotywować jego prośbą.

 

W liście motywacyjnym kandydat deklaruje swoje przyszłe działania. Nakreśla swój plan co do danego pomysłu czy kwestii. Prawidłowo skonstruowany list motywacyjny powinien być pozbawiony słów mających charakter emocjonalny. Zaleca się, by był czytelny i skonstruowany według konkretnego schematu: nagłówek, wstęp, rozwinięcie, zakończenie. Dobrze napisany list intencyjny to połowa sukcesu..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Biuro pracy
Nick: