Dodany: 2012-04-16 12:00:55

 

Jak zostać coachem Wiele osób ma wrodzone zdolności do podpowiadania i wskazywania innym tego, co będzie dla nich najlepsze, co jest w nich cenne i co należy pielęgnować. Takie osoby najczęściej zostają psychologami, bądź modnymi dziś coachami, czyli osobistymi trenerami.

 

Coaching trójmiasto nie jest jednak dla wszystkich. Aby uprawiać dziedzinę jaką jest coaching trójmiasto trzeba nie tylko mieć odpowiednie cechy osobowościowe jak przenikliwość, empatia, cierpliwość, wytrwałość i analityczny umysł, ale i odpowiednie kursy, które poprzez międzynarodowy związek-zrzeszenie coachów zdobyliśmy. Wiele osób, które zajmują się na co dzień tym, czym jest coaching trójmiasto to również osoby po studiach specjalistycznych z zakresu coachingu – wielu jego odmian, od coachingu korporacyjnego po ten sportowy.

 

Coching trójmiasto jest więc swego rodzaju nie tylko zawodem, ale i misją, niesienia pomocy, chęci i lepszego, bardziej pozytywnego spojrzenia na świat i otaczających nas ludzi. Coaching trójmiasto wymaga, by ten, kto chce zostać coachem, zobowiązał się do przestrzegania ogólnie przyjętych zasad w tym zawodzie jak choćby ta – że należy przede wszystkim ciągle się udoskonalać i zawsze przynosić swoim klientom ulgę i pomoc niczym nie sfabrykowaną i przekupioną..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Jak zostać coachem
Nick: